Kiedy udać się na terapię?

0
11

W coraz szybszym życiu bywa, że zaczynamy się gubić. Coraz gorsze samopoczucie, wahania nastroju, w końcu – niechęć do codziennego życia, znudzenie i niemożność skupienia. Czy depresja to wyrok? Nie – musisz tylko znaleźć dobrego specjalistę.

Rozwiązanie to psycholog – Bielsko Biała, gdzie szukać?

Jeśli czujesz, że sobie nie radzisz, dobrze jest wybrać się do psychologa. Ten zdecydowanie pomoże Ci postawić diagnozę. Być może potrzebujesz rozmowy, a może leczenia. Nie dowiesz się tego, dopóki nie pójdziesz na wizytę. Wiele osób boi się słowa – psychoterapia. Bielsko Biała i inne miasta mają dobrych specjalistów. Dlatego jeśli nie czujesz się pewnie u psychologa, szukaj dalej – dopóki nie znajdziesz takiego, u którego całkowicie się otworzysz. Pamiętaj, że pomimo trudności, warto jest być szczerym i spróbować powiedzieć jak najwięcej. Twoje doświadczenia, przeżycia i myśli znacznie pomogą przy odnalezieniu źródła Twoich problemów.

Niezależnie od decyzji, którą podejmiesz – podstawa to konsultacja psychologiczna. Bielsko czy Tychy – lepiej dojechać do dobrego specjalisty, niż wybrać się do pierwszego z brzegu. Pamiętaj – aby osiągnąć dobre rezultaty, musisz mu zaufać!

Przesłanki do terapii

Jakie są przesłanki do podjęcia terapii psychologicznej? Lęki, niepokój, zaburzenia odżywiania lub zaburzenia nerwicowe, a także stany depresyjne – dzieją się zazwyczaj wtedy, gdy nie możemy sobie poradzić z jakąś sytuacją, a organizm przeżywa to za mocno. Być może też nie masz takich objawów – jesteś przekonany, że masz kontrolę nad własnym życiem. Jednak po chwili zastanowienia zauważasz, że coś jest nie tak – zamykasz się przed bliskością, zbliżeniem z drugą osobą, nie zwracasz uwagi na konsekwencje swoich czynów. Być może negatywnie widzisz cały świat – wszyscy są wrogami. Takiemu życiu towarzyszy poczucie pustki i dokuczająca samotność.

Jest jeszcze inna, trzecia grupa osób, która decyduje się na terapię. Ci traktują terapię jako możliwość rozwoju osobistego i nie wstydzą się pracy nad sobą. Oczekują od życia czegoś więcej; chcą bliżej poznać siebie i motywy własnych zachowań oraz pragną polepszyć jakość swojego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here