Zobacz program defilady 3 maja 2019

0
34

W Warszawie jak co roku odbędzie się defilada wojskowa z okazji obchodów 3 maja. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Silni w sojuszach”, ze względu na 20. rocznicę przystąpienia Polski do NATO.

Głównym wydarzeniem obchodów Święta Konstytucji będzie defilada. Parada będzie miała miejsce na Wisłostradzie, wzdłuż bulwarów nadwiślańskich. Rozpocznie się o godzinie 14:00 przy skrzyżowaniu z ul. Sanguszki, a skończy przy ul. Karowej. Udział w niej wezmą dwa tysiące osób – żołnierze Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. Przemaszerują klasy mundurowe, formacje proobronne, poczty sztandarowe polskie i zagraniczne. Oprócz żołnierzy, po raz pierwszy przedefilują inni funkcjonariusze, m.in. Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Kolei, Służby Więziennej.

Oprócz piechoty, pojawią się pojazdy – ponad 200 pojazdów naziemnych i 80 statków powietrznych. Powietrzną część defilady rozpocznie pokaz akrobacyjny zespołu „Biało-Czerwone Iskry”. Przy terenie defilady będą stoiska, na których m.in. spróbujemy wojskowej grochówki i porozmawiamy z żołnierzami o służbie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here