Zabójstwo na plebanii. Kard. Nycz: To dla mnie szok

0
29

Jak powiedział kardynał Kazimierz Nycz, wiadomość o tym, co wydarzyło się na terenie plebanii była dla niego szokiem. Napastnik zaatakował mężczyznę, który opuszczał kościół. 64-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. W dodatku obrażenia odniósł także jeden z księży.

W czwartek na plebanii kościoła św. Augustyna na stołecznym Muranowie 40-letni Jan B. zaatakował 64-letniego mężczyznę. Gdy na pomoc poszkodowanemu ruszył ksiądz, też został zaatakowany. Po reanimacji pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala, w którym niestety zmarł. Mężczyzna miał rany tłuczone głowy. Do szpitala również trafił napastnik, który zemdlał po obezwładnieniu przez policję.

Nycz stwierdził, że w tym wydarzeniu jest “mocny kawałek rekolekcji” przed Wielkim Tygodniem. “Dla nas wszystkich będzie to próba miłości i próba przebaczenia. (…) Starajmy się wyciągnąć z niego wnioski dla siebie. Chodzi o głęboki, duchowy wymiar całej tej sprawy, że ten człowiek, który został zabity, wychodził od konfesjonału, bo był po spowiedzi. To sakrament, który wszystkim nam przynosi uwolnienie z grzechów i przygotowuje do śmierci. Ta czujność, że nie znamy dnia ani godziny swojej śmierci, została tu mocno wyeksponowana”. Kardynał modli się za zmarłego Matka T., jego rodzinę oraz sprawcę “żeby dobry miłosierny Pan jego także nawrócił, uzdrowił i otworzył na działanie dobra”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here