Został wydany wyrok byłemu wiceprezydentowi Radomia

0
24

Sąd w Radomiu skazał wiceprezydenta miasta na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat.

Były prezydent Igor M. musi również zapłacić grzywnę w wysokości 17 tysięcy zł. Dodatkowo, sąd orzekł wobec niego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach dysponujących środkami publicznymi na okres 6 lat oraz przepadek korzyści majątkowych w łącznej kwocie ponad 22 tysięcy złotych. Wyrok ten nie jest prawomocny.

 

2018 roku zostało postawione Igorowi M. osiem zarzutów. Siedem dotyczyło żądania i przyjęcia korzyści majątkowych od października 2011 r. do stycznia 2015 r. Wcześniej były wiceprezydent przyczynił się do objęcia przez prawnika funkcji członka rad nadzorczych miejskich spółek. W ocenie sądu, łapówki te miały stanowić formę odwdzięczenia się adwokata za powołanie go na intratne stanowiska.

 

Jak zostało ustalone przez sąd, w związku z wyborami które odbyły się w 2011 r. Łukasz D. przekazał wiceprezydentowi Igorowi M. 2 tys. zł.

 

Sąd uznaje, że zbieranie składek na cele polityczne mieści się w pojęciu uzyskania korzyści majątkowej. Oskarżony nie miał żadnej podstawy prawnej, aby żądać od Łukasza D przekazywania kwot na cele polityczne, pod rygorem odwołania go ze stanowiska.

 

Igor M. dobrowolnie poddał się karze. Sąd wymierzył karę zgodnie ze złożonym przez oskarżonego wnioskiem, który został poparty przez prokuratora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here