Zobacz jakie obowiązki spoczywają na adwokacie!

0
19

Masz problem natury prawnej? Twoja pierwsza myśl to adwokat! To specjalista, który nie tylko reprezentuje Cię w sądzie, ale też udziela bardzo ważnych porad prawnych i pomaga rozwiązać problemy, sporządza dokumenty, wyjaśnia niejasności. Jest to zawód bardzo odpowiedzialny. Zobacz z czym wiąże się ten zawód.

Podstawa to dobry adwokat – Katowice i okolice

Adwokaci posiadają rozległą wiedzę na temat różnorodnych dziedzin prawa, jednak zazwyczaj specjalizują się w konkretnych specjalizacjach. Dzięki takiemu rozwiązaniu adwokat może skupić się wyłącznie na swojej branży. Może to być prawo pracy, prawo cywilne i rodzinne, prawo gospodarcze, doradztwo korporacyjne czy prawo karne. Gdzie zatem znajdzie się kancelaria adwokacka? Katowice są dobrze skomunikowane z całą metropolią śląską, dlatego to tutaj są największe szanse na znalezienie najlepszego profesjonalisty, który będzie odznaczać się odpowiedzialnością, szeroką znajomością prawa i wysoką etyką.

Kodeks etyki adwokackiej

Adwokata zobowiązuje rygorystyczny kodeks zasad, na jakich może prowadzić swoje usługi. Poniżej znajdują się niektóre z nich, te które mają największe przełożenie na relację adwokat-klient:

  • Tajemnica adwokacka – adwokat nie może zdradzać osobom postronnym informacji na temat swojego klienta, jego danych wrażliwych ani żadnych innych, które mogą zadziałać na jego niekorzyść.
  • Konflikt interesów – adwokat nie może reprezentować osoby, która ma konflikt interesów z którymś z dotychczasowych klientów prawnika.
  • Reprezentacja bliskich – adwokat nie może reprezentować siebie, swoich dzieci, małżonków, rodziców ani innych osób, które są mu bliskie. Wynika to z wymogu bezstronności, który spoczywa na adwokatach.
  • Działanie wyłącznie na korzyść klienta – adwokat nie może działać na szkodę klienta, dlatego dokładne poinformowanie go o wszystkich niuansach sprawy jest niezbędne dla prawidłowego prowadzenia sprawy.

Po poradę do adwokata

Dobry adwokat to taki, który ma rozległą wiedzę z danego tematu prawa oraz całkowicie podporządkowuje się wymogom kodeksu etyki adwokackiej. Wybierając się do takiego prawnika możesz się odprężyć – Twoja sprawa jest w dobrych rękach! Prawnik, który wzbudza zaufanie i angażuje się w działania jest nieodzownym atutem, dzięki któremu zwiększasz szanse na bardziej pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here