Najnowsze sondaże wyborcze – kto wygra wybory prezydenckie w Warszawie?

0
54

Wybory samorządowe coraz bliżej, a kampanie wyborcze w większych i mniejszych miastach na terenie całego kraju wchodzą w decydujący etap. Pojawiają się również kolejne sondaże wyborcze. Kto zostałby prezydentem Warszawy, gdyby wybory odbyły się dzisiaj?

W Warszawie z pewnością odbędzie się II tura wyborów, która rozstrzygnie o tym, kto zostanie prezydentem miasta. Największym poparciem wciąż cieszy się kandydat Koalicji Obywatelskiej – Rafał Trzaskowski. Może on liczyć na 36,7 procent głosów. Na drugim miejscu w najnowszym sondażu znajduje się kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki, którego poparcie zostało oszacowane na 32,1 procent. Między tymi dwoma kandydatami rozstrzygnęłaby się walka o fotel prezydenta Warszawy.
Z podobną sytuacją mamy do czynienia w Krakowie. W drugiej turze spotkają się najpewniej obecny prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz kandydatka Zjednoczonej Prawicy Małgorzata Wasserman. W drugiej turze spotkają się także kandydaci na prezydenta Wrocławia – Jacek Sutryk i Mirosława Stachowiak-Różecka. Z kolei w Gdańsku pewny drugiej tury może być na razie tylko Jarosław Wałęsa. Powalczy on o fotel prezydenta Gdańska z Kacprem Płażyńskim lub Pawłem Adamowiczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here