17 października – smog nad Warszawą. Jakie stężenie pyłów odnotowano?

0
69

W całym kraju rozpoczął się już sezon grzewczy. Niestety wraz z nim pojawił się smog, a zanieczyszczenia powietrza w wielu polskich miastach po raz kolejny przekroczyły normy nawet o kilka razy. Sytuacja wygląda nie najlepiej także w Warszawie.

Smog już właściwie tradycyjnie pojawił się w Warszawie, Krakowie oraz na Śląsku. W Warszawie odnotowano bardzo złą jakość powietrza przy stężeniach PM10 na poziomie 163 procent normy i  PM2,5 na poziomie 225 procent. Szczególnie złą jakość powietrza odnotowano Łomiankach, Piasecznie i Sochaczewie.
Sytuacja w Krakowie oraz w miastach obok, czyli w Niepołomicach, Trojanowicach i Rącznie jest nienajlepsza. Na Podgórzu w Krakowie poziom PM10 wyniósł aż 293 procent normy, a PM2,5 337 procent normy.
Dzisiaj w Lublinie dopuszczalne normy zanieczyszczenia zostały znacznie przekroczone. Stężenie pyłu PM10 jest obecnie na poziomie 272 procent., a PM2,5 na poziomie 460 procent.
Na Śląsku sytuacja wygląda najgorzej w Czeladzi, Siemianowicach Śląskich, Zabrzu oraz Gliwicach. Rekord zanieczyszczeń w dzisiejszym dniu należy do Orzechu pod Radzionkowem, gdzie stężenie PM10 wyniosło 359 procent, a PM2,5 441 procent.
Czterokrotnie normy zostały przekroczone także w Olsztynie. Umiarkowaną jakość powietrza odnotowano w Poznaniu i Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here