Jak wybrać odpowiedni zegarek?

0
17

Zegarki towarzyszą nam już od dawna. Od jakiegoś czasu nie spełniają już swojej pierwotnej funkcji – sprawdzamy godzinę na telefonie. Jednak coraz częściej są oznaką prestiżu, poczucia dobrego stylu, a poza tym – świetnie się prezentują u każdego. Zobacz czym kierować się przy wyborze zegarka na rękę!

Zegarki – jaki wybrać styl?

Zarówno zegarki męskie, jak i zegarki damskie występują w wielu różnych stylach. Znajdziesz wśród nich zarówno eleganckie bransolety i delikatne skórzane paski, jak i modele sportowe, które są wygodne i cieszą się zwykle dodatkowymi funkcjami. Dlatego wybierając zegarek, pierwszym pytaniem jest jego przeznaczenie. Czy chcesz aby uzupełniał Twój strój podczas spotkań biznesowych? A może powinien służyć sprawdzaniu godziny podczas spotkań ze znajomymi lub w trakcie uprawiania sportu? Wybierz odpowiedni model dla siebie! Jeśli masz ograniczony budżet i nie wiesz, w którym podążyć kierunku, polecamy uniwersalne modele, które są eleganckie, ale nie popadają w skrajności – najlepiej sprawdzi się skórzany pasek i analogowa tarcza. Taki model sprawdzi się zarówno jako zegarek biznesowy, jak i do codziennych ubiorów.

Jakość wykonania i mechanizm działania

Cena zegarków zależy przede wszystkim od marki, a co za tym idzie – od jakości danego egzemplarza, użytych do jego produkcji materiałów i technologii.

Zegarek może działać na podstawie trzech mechanizmów. Najpopularniejsze są zegarki kwarcowe, zasilane baterią – są one trwałe i tanie. Najbardziej ekskluzywne modele mają mechanizmy automatyczne, które należy stale nosić lub przechowywać w specjalnym rotatorze, gdyż nakręcają się ruchami ręki. Modele pośrednie mają mechanizm klasyczny, który trzeba nakręcać ręcznie. Obecnie odchodzi się od tej technologii.

Dużo osób zwraca uwagę na znaczek „swiss made”, który jest gwarancją, że co najmniej 50% elementów mechanizmu pochodzi ze Szwajcarii. Jeśli chodzi o jakość, to zwracaj uwagę na jakość szkiełka. Te najtańsze są plastikowe, z kolei najbardziej wytrzymałe szkiełka wykonane są z naturalnego szafiru. Od zastosowanego materiału będzie zależała podatność na zarysowania czy stłuczenia.

Wysoka cena nie zawsze równa się jakości

O ile za dobre egzemplarze przyjdzie nam sporo zapłacić, to nie wszystkie drogie zegarki są dobre. Często zdarza się tak w przypadku znanych marek ubrań czy obuwia, które dodatkowo oferują w sprzedaży zegarki. Wtedy zazwyczaj płacimy za znaną markę, a nie za jakość wykonania i zastosowanego mechanizmu. Dlatego zegarek wybieraj ostrożnie, kierując się uznanymi markami zegarmistrzów, a nie domów modowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here