Rafał Trzaskowski został zaprzysiężony na prezydenta Warszawy

0
62

Od dnia dzisiejszego Rafał Trzaskowski jest już oficjalnie prezydentem Warszawy. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Stołecznego Warszawy Trzaskowski został oficjalnie zaprzysiężony na stanowisko.

Rafał Trzaskowski zdecydowanie zwyciężył w drugiej turze wyborów z Patrykiem Jakim, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Trzaskowski objął stanowisko po ustępującej po 12 latach rządów w stolicy – Hannie Gronkiewicz-Waltz. Oprócz zaprzysiężenia nowego prezydenta odbyło się również ślubowanie 60 radnych Warszawy.
Przypomnijmy, że Koalicja Obywatelska może cieszyć się z 40 mandatów w Radzie Miasta Stołecznego Warszawy. Zjednoczona Prawica wprowadziła do urzędu 19 radnych. Sojusz Lewicy Demokratycznej otrzymał jeden mandat. Koalicja Obywatelska może więc rządzić w radzie samodzielnie, ponieważ posiada bezwzględną większość.
Podczas swojego przemówienia Rafał Trzaskowski nawoływał przede wszystkim do wzajemnej współpracy. Zdaniem nowego prezydenta stolicy, najważniejsze musi wciąż być dobro mieszkańców Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here