To była naprawdę profesjonalna plantacja – wiatraki, namioty, lampy

0
27

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych. Pod Warszawą prowadzili plantację marihuany.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn miał zarejestrowaną działalność jako firma transportowa, za to drugi działał pod szyldem usług telekomunikacyjnych i IT. Jak się okazało, w rzeczywistości uprawiali nielegalne rośliny, które po ścięciu i wysuszeniu wprowadzali do obrotu z bardzo dużym zyskiem.

Jak poinformowali policjanci, mężczyźni postawili budynek na obrzeżach miejscowości Nowy Konik w którym uprawiali konopie indyjskie. Wobec powyższego funkcjonariusze mieli sprawdzić jak wygląda przeciętny dzień w pracy 38-letniego Marcina M. oraz 32-letniego Jakuba P. Mężczyźni w godzinach przedpołudniowych spotkali się na osiedlu, na którym mieszkał Marcin M. Wsiedli do samochodu oraz wyruszyli w teren swojej plantacji.

Na miejsce przyjechali technicy kryminalistyki oraz policjanci między innymi z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy przez ponad dobę prowadzili oględziny miejsca nielegalnej uprawy. Łącznie około 36 kg marihuany oraz 60 krzewów trafiło do depozytu policyjnego. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here