Spedycja międzynarodowa drobnicowa, czyli jak przewieźć kilka palet?

0
51

Szukając informacji o przewożeniu towarów za granicę często spotyka się porady dotyczące dużych ładunków. Na co jednak powinny zwracać uwagę osoby, które chcą przewieźć niewielki ładunek, np. kilka palet?

Spedycja międzynarodowa całopojazdowa a spedycja drobnicowa

Wiele firm transportowych obejmuje zarówno jeden jak i drugi rodzaj przewozu towarów, jednak niektóre specjalizują się tylko w jednym. Spedycja całopojazdowa obejmuje transport takiej liczby towarów, aby zapełnić cały pojazd lub kilka pojazdów. Z kolei spedycja drobnicowa świadczy usługi przewozu towarów kilku różnych firm w jednym pojeździe, bez konieczności wykupywania całego miejsca. Dlatego wybierając firmę transportową, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, jakie dokładnie usługi spedycji międzynarodowej świadczą.

Znajdź dobrego spedytora

Warto jest poświęcić trochę czasu, aby znaleźć odpowiedniego spedytora. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie jesteśmy zbyt obeznani z usługami transportowymi. Dobra firma spedycyjna wytłumaczy wszystkie procesy i zapozna z aktualnym prawem i warunkami przewozu oraz zaproponuje najbardziej optymalną trasę w najbardziej optymalnej cenie. Ważne jest aby wybrać firmę, która ma aktualne szkolenia, i kadrę obeznaną w prawie polskim, europejskim i międzynarodowym. Najlepiej, jeśli firma spedycyjna świadczy usługi transportowe. Wtedy jest znacznie łatwiej utrzymać kontakt pomiędzy różnymi obszarami działań. Zmniejsza się cena, która jest znacznie niższa niż w przypadku korzystania z usług dwóch różnych firm. Dobrze jest gdy firma świadczy całodobową pomoc i może szybko reagować na zdarzenia za granicą. Dodatkowym atutem jest dostęp do osób rozmawiających w języku lokalnym, które mogą pomóc kierowcom w trakcie problemów np. z rozładunkiem.

Sieci magazynów i stałe linie do danych krajów

Jeśli masz już na oku kilka firm spedycyjnych, dokładnie przeanalizuj ich oferty. Zobacz jakie mają stałe linie importowo-eksportowe, gdyż wtedy znacznie zaoszczędzisz. Sprawdź także z jakimi innymi przewoźnikami współpracują. Będzie to szczególnie ważne, jeśli chcesz zapewnić transport towarów do miejsca, które nie znajduje się na trasie stałej linii. Ostatnim ważnym aspektem jest posiadanie rozwiniętej sieci magazynów oraz partnerstwo z międzynarodowymi spedytorami i agencjami celnymi, które znacznie ułatwią komfortowy i szybki przewóz towarów na terenie całej Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here