Przetargi na III linię metra i dwie stacje I linii w Warszawie

0
27

Metro Warszawskie ogłosiło dwa przetargi na rozwój warszawskiego metra. Ma powstać nowa linia, numer III oraz dwie dodatkowe stacje na linii I na odcinku Kabaty-Młociny.

Nowe stacje miałyby zostać umieszczone tam, gdzie zostały zaplanowane w 1989 r., ale ze względów finansowych nie zostały zbudowane. Chodzi o stację Plac Konstytucji, która ma znaleźć się pomiędzy Centrum a Politechnika oraz stację Muranów, która ulokuje się pomiędzy Ratusz Arsenał a Dworzec Gdański. Termin składania propozycji projektów upływa 24 czerwca. Wykonawca będzie musiał wykonać analizę wpływu budowy na otoczenie, uzyskanie decyzji środowiskowych, decyzji lokalizacyjnej, pozwolenia na budowę oraz pełnienie nadzoru. Na pełną dokumentację wykonawca będzie miał 24 miesiące.

Druga inwestycja to budowa III linii na prawobrzeżnej Warszawie, które będzie przedłużeniem linii II, jednak w innym kierunku – od Stadionu Narodowego w kierunku Gocławia. Na projekt wykonawca będzie miał 12 miesięcy. Od wybranego wariantu będą zależeć koszty oraz termin inwestycji. Do wyboru są trzy warianty, zakładające od czterech do sześciu stacji. Termin składania projektów upływa 25 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here