Prowadzenie strony internetowej przez osobę z zewnątrz – zalety i wady

0
184

Czy prowadzenie strony internetowej firmy przez freelancera zagwarantuje nam sukces? Przed takim pytaniem staje wielu przedsiębiorców, którzy zdają sobie sprawę z siły Internetu, a jednocześnie mają zbyt mało czasu na samodzielne nadzorowanie witryny internetowej.

Czy oddanie wizerunku swojej firmy w ręce osoby z zewnątrz to dobry pomysł?
Kto może prowadzić Twoją stronę?

Najczęściej zajmują się tym freelancerzy, czyli osoby prowadzące działalność w pojedynkę. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanej agencji, takiej jak np. katowicka webuzzeria.com.

Po co nam strona www?

Samo znalezienie potencjalnych twórców jest obecnie stosunkowo łatwe – wystarczy skorzystać z wielu grup tematycznych dostępnych na portalach społecznościowych, odwiedzić branżowe strony i fora internetowe lub skorzystać ze specjalnych serwisów, które zajmują się „łączeniem” zleceniodawców ze zleceniobiorcami.

CV pod lupą

Jak sprawdzić portfolio freelancera bądź agencji? Najlepiej zweryfikować jego własną stronę internetową, a jednocześnie sposób prowadzenia przez niego social mediów. To będzie swego rodzaju wizytówka, która zaprezentuje umiejętności danej osoby firmy. Warto odszukać w niej wszelkie interesujące nas kwestie, m.in. wspomniane próbki prac, a także dotychczasowe realizacje dla konkretnych klientów. Do tego wszystkiego zwróćmy uwagę na oprawę graficzną strony, a także czy witryna ma czytelny układ i rozkład publikowanych informacji.

Zalety i wady

Niewątpliwie na plus takiego rozwiązania przemawia oszczędność czasu, który możemy efektywnie spożytkować na zarządzanie firmą. Ponadto jeśli zrobimy dobry „research” możemy cieszyć się usługami profesjonalistów, którzy zadbają o naszą stronę według najnowszych standardów. Wadą tego pomysłu jest konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci wynagrodzenia dla administratora serwisu. Innym problemem jest ryzyko przekazania witryny w ręce osoby niekompetentnej. Dlatego przed dokonaniem wyboru, warto poświęcić czas na dokładne obejrzenie portfolio kandydatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here