Pierwsza wizyta w SPA – co warto wiedzieć?

0
88

Troska o zdrowy tryb życia i chęć dbania o własne ciało to główne powody, dla których Polki zaglądają do spa. Katowice, Warszawa, Kraków – jak Polska długa i szeroka popularność tych zabiegów jest coraz większa.

Chcesz także spróbować? Oto zestaw porad, o których warto wiedzieć przed pierwszą wizytą.

Dokonaj rezerwacji

Popularność zabiegów SPA sprawia, że z reguły na wizytę należy umawiać się co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Najbardziej obleganym terminem niemal zawsze są weekendy. Znalezienie „last minute” wolnego miejsca w gabinetach zabiegowych graniczy niemal z cudem. Dlatego warto do wizyty przygotować się wcześniej. Zabiegi SPA mają swoją specyfikę, dlatego warto też dobrze przeanalizować stan swojego zdrowia, a w razie wątpliwości dopytać personel o możliwość poddania się danemu zabiegowi. Sytuacjami, które powinny wzbudzić twoją czujność jest przede wszystkim ciąża, przeziębienie czy miesiączka.

Pilnuj punktualności

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem zabiegów będziesz musiała wypełnić ankietę na temat swojego stanu zdrowia, w tym m.in. wskazać przebieg poszczególnych chorób czy przeciwwskazania do zabiegu. Uwzględnij też konieczność przebrania się przed sesją. Dlatego warto do SPA przyjść odpowiednio wcześnie. Jeśli się spóźnisz, twój zabieg będzie trwał krócej, a ty stracisz zainwestowany czas i pieniądze.

Zachowaj ciszę

Wizyta w SPA to przede wszystkim dobra okazja do wyciszenia i relaksu. Uszanuj ten spokój i zachowaj ciszę: mów szeptem, wycisz telefon, nie stukaj obcasami. SPA to także dla ciebie znakomita okazja na odpoczynek. Dlatego przestrzeganie podstawowych zasad dobrej kultury przez wszystkich klientów jest kluczem do sukcesu, a jednocześnie tworzy miłą, przyjazną atmosferę, do której chce się wracać.

Co zabrać do SPA?

Choć szczegóły wizyty zawsze warto sprawdzić na stronie internetowej albo dopytać telefonicznie, z reguły do przebrania otrzymujemy jednorazową bieliznę, obuwie i szlafrok. Odradza się natomiast przynoszenie na wizytę wartościowych przedmiotów – co do zasady większość gabinetów nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione bez opieki.

Sama przyjemność

Pamiętaj, że zabiegi SPA to znakomita okazja do zażycia odrobiny relaksu, a jednocześnie to balsam – nomen omen – na nasze ciało. Dlatego udając się na pierwsza wizytę, postaraj się odprężyć i skoncentrować na pozytywnych emocjach. To w połączeniu z profesjonalna obsługą i wykwalifikowanym personelem, będzie gwarancją udanego zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here