O czym pamiętać myjąc auto na myjni bezdotykowej?

0
39

Jeśli chcesz zadbać o swoje auto, z pewnością regularnie będziesz odwiedzać myjnię. Jednak możesz znaleźć wiele różnych placówek, w których proces mycia wygląda różnorodnie. My polecamy myjnię bezdotykową. Jak z niej korzystać, aby szybko i dokładnie umyć auto?

Myjnia bezdotykowa – proces mycia

W myjni bezdotykowej sam wybierasz program i długość jego trwania. Na początku będziesz myć auto bardzo ciepłą wodą z detergentem. Jest to proces najważniejszy, warto mu poświęcić dużo czasu – nawet ponad 50% całego przeznaczonego na mycie w czterostopniowym programie. To tutaj następuje zmycie piasku, błota i kurzu z auta. Pamiętaj o okolicach kół, umyj felgi. Warto jest auto myć od góry do dołu, dzięki czemu brud nie będzie leciał na czystą powierzchnię.

Lancę trzymaj w odległości około 30 cm od karoserii – możesz ją zbliżyć w przypadku silniejszych zabrudzeń. Uważaj w przypadku korozji, gdyż silne ciśnienie wody może powodować zwiększenie uszkodzeń. Pamiętaj by na płukanie przełączyć około pół minuty przed czasem – tyle właśnie zajmie przełączenie się na zupełnie czystą wodę.

Dodatkowe tryby na myjni

Na etapie płukania właściwie możesz zakończyć cały proces mycia auta. Jednak aby efekt był bardziej spektakularny, użyj dodatkowych programów. Jednym z nich jest woskowanie, które przeprowadź dopiero po dokładnym umyciu oraz spłukaniu piany i zabrudzeń. Wosk tworzy powierzchnię hydrofobową, która chroni przed następnymi zabrudzeniami, dzięki czemu samochód dłużej utrzyma swoją czystość. Ostatni program to nabłyszczanie. W trakcie tego procesu polewasz auto wodą z środkiem, którego zadaniem jest przyśpieszenie czasu wysychania.

A może pomysł na biznes? Myjnia samoobsługowa to atrakcyjna inwestycja!

Myjnie bezdotykowe pojawiają się wszędzie, dlatego że ten sposób mycia jest bardzo popularny i niesie ze sobą dobre zyski. Obecnie jest to dość konkurencyjny biznes, jednak jeśli dokładnie przemyślisz inwestycję i skorzystasz z pomocy doradcy biznesowego, będziesz mógł łatwo pozyskać klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here