Morawiecki w Radomiu. Rozpoczęcie budowy terminala Portu Lotniczego

0
20

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w oficjalnym rozpoczęciu prac nad budową terminala Portu Lotniczego w Radomiu. Symbolicznie wbił „pierwszą łopatę”.

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił przemowę z okazji rozpoczęcia budowy. Podkreślił też argumenty za rozbudową radomskiego lotniska. Uzasadnił potrzebę budowy tym, że lotnisko w Radomiu jest pomocniczym lotniskiem dla portu na Okęciu, a później będzie nim dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jest to także sposób, aby zwiększyć wartość gospodarczą Radomia i okolic, zwabiając inwestorów do regionu. Dzięki temu mieszkańcy Radomia nie będą musieli wyjeżdżać do Warszawy. Rozbudowa lotniska da możliwości lepszej pracy i wyższych zarobków.

Przy rozpoczęciu budowy towarzyszył też Adam Bielan, wicemarszałek senatu. Wspomniał, że dzięki nowemu lotnisku, stworzy się kilkadziesiąt miejsc pracy. Radomskie lotnisko będzie potencjalnie drugim największym w Polsce.

Na początku działalności po modernizacji, lotnisko w Radomiu ma obsługiwać 70 połączeń dziennie. Budowa ma zakończyć się w 2020 roku. Inwestycja rozbudowy będzie kosztować ok. 425 mln. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here