Kopalnia kryptowalut wyłudziła aż 4,5 mln zł!

0
27

Trzy osoby zostały zatrzymane w sprawie wyłudzenia około 4,5 mln złotych. Wprowadzili w błąd 108 klientów odnośnie faktycznego przeznaczenia pieniędzy, które inwestowali.

Dominika H., Marcin K. oraz Piotr W. zostali tymczasowo zatrzymani na trzy miesiące aresztu. Usłyszeli zarzuty wyłudzenia pieniędzy. Pracowali w kopalni kryptowalut. Jeden z oddziałów, w Warszawie, był największą w Polsce serwerownią tego typu. Łącznie pracą zajmowały się trzy tysiące maszyn, w większości konstruowane samodzielnie przez podejrzanych. Według podejrzeń prokuratury, klienci byli wprowadzani w błąd co do faktycznych zysków z przedsięwzięcia – miało dla nich pracować znacznie mniej urządzeń, niż w umowie, a także nieprawidłowo przechodził podział pieniędzy. Ich środki przeznaczane były na inne cele, niż zakup koparek.

Podejrzani pozyskali 860 klientów, na razie 108 osób jest poszkodowanych, jednak ta liczba może wzrosnąć. Szacowana wartość wyłudzeń może wynosić nawet 10 milionów złotych. Wynika to z tego, że pieniądze miały być inwestowane w koparki, jednak część z nich była użyta do grania na giełdzie kryptowalut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here