4 rzeczy w biurze, na które zwykle nie zwracasz uwagi, a powinieneś

0
23

Na co często nie zwracamy uwagę podczas projektowania kącika biurowego? Odpowiedź jest prosta!

1. Hurtownia elektryczna poleca – ergonomia gniazdek

Gniazdka elektryczne to podstawowa rzecz w każdym biurze. Jednak często są zaniedbywane. W jaki sposób? Najczęściej jest to jedno lub kilka gniazdek pod biurkiem, do których przyczepione są przedłużacze i rozgałęziacze. Jednak warto zadbać o wygodę! Jeśli dopiero projektujesz swój kącik biurowy, wyprowadź kilka gniazdek na biurko. Możesz wybierać pomiędzy normalnymi gniazdkami elektrycznymi, albo zainwestować w gniazda z USB czy innymi złączami, ograniczając w ten sposób liczbę niezbędnych przejściówek. Gniazda wyprowadzone na biurko są bardzo wygodne, ergonomiczne oraz bezpieczne, zwłaszcza gdy z powodów zdrowotnych nie możesz się zginać wchodząc pod biurko.

2. Ergonomiczne meble i krzesła

Niezbędnym elementem każdego biura są oczywiście meble biurowe. Katowice i inne duże miasta mają sklepy poświęcone wyłącznie produkcji mebli biurowych – i nie bez powodu. Meble do biura powinny być solidne, wygodne oraz ergonomiczne, czyli dostosowane do sylwetki, potrzeb i preferencji osób z nich korzystających. Krzesło powinno mieć zakres regulacji wysokości, odchylenia oparcia, nie powinno być za miękkie, ani za twarde. Te lepszej jakości mają dodatkowy zagłówek i poduszkę na odcinek lędźwiowy, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w idealnej pozycji. Z kolei samo biurko powinno dawać wystarczająco miejsca aby wygodnie rozłożyć wszystkie niezbędne rzeczy. Najlepsze meble starczają na lata, dlatego warto zainwestować.

3. Brak listwy przeciwprzepięciowej

Kolejnym zasadniczym problemem, który często się pojawia, jest podłączanie komputera bezpośrednio do gniazdka, a nie do listwy przeciwprzepięciowej, która chroni delikatny sprzęt przed najdrobniejszymi przepięciami. Taka listwa posiada wyłącznik, dzięki czemu przy dłuższym nieużytkowaniu komputera możesz w łatwy sposób odłączyć sprzęt od prądu. Na rynku znajdują się listwy różnej jakości, z mniejszą lub większą liczbą gniazd, w różnych kolorach i najprzeróżniejszą długością kabla. W łatwy sposób dobierzesz coś dla siebie.

4. Odpowiednie powietrze i oświetlenie

Nie możemy zapominać o prawidłowym oświetleniu oraz dotlenieniu! Zadbaj o to, by na Twoje biurko padało dużo światła dziennego, oraz o to, byś miał dobrą, silną lampkę biurową z odcieniem światła zbliżonego do dziennego. Tlen jest bardzo ważny, a podczas siedzenia przy komputerze często go nam brakuje. Dlatego często wietrz pomieszczenie, w którym pracujesz. Zadbaj także o odpowiednią wilgotność i jeśli masz suche powietrze, to używaj nawilżacza. Zdrowe powietrze sprawia, że jesteś bardziej efektywny i kreatywny oraz sprawniej pracujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here